MENU

Aktuality

OKbase Day 2024: Už víte, jak si rozumět s kolegy z generace Z?

Novinky z OKsystemu

30. dubna 2024
OKbase  

25. dubna 2024 jsme pořádali výroční konferenci pro zákazníky HR řešení OKbase. Ač je konferenční sál naší pražské centrály OKsystemu veliký, bez hybridní organizace tohoto eventu se už neobejdeme. Přes živý stream se k nám připojily další stovky hostů.

Atmosféru dne si můžete prohlédnout v krátkém aftermovie nebo ve fotogalerii z akce:
 
 
OKbase Day není běžnou HR konferencí ani ryze společenská akce. Celý den se věnujeme pracovním tématům kolem systému OKbase, jeho novinkám a také otázkám, které na nás naši zákazníci mají.  Velký prostor dáváme legislativě, kterou v průběhu roku do systému aktuálně zapracováváme, protože lidé v mzdových účtárnách a na personálních odděleních potřebují znát a nastudovat i právní "background" a ten jim rádi zprostředkováváme. Proto jsme i tentokrát do programu pozvali odborníky, kteří pracovněprávní změny a jejich použití v praxi umí srozumitelně vysvětlit. 
 
Letošní ročník si budeme pamatovat nejen díky mnoha příjemným setkáním, krásným fotkám z fotokoutku, rozkopanému okolí metra Pankrác, ale hlavně kvůli doplňkovému tématu my a generace Z, které vtipně shrnul komik a moderátor Jiří Charvát ve stand-upu nazvaném: Jak si v práci rozumět s kolegy z GenZ (19 minut) i v zábavných kvízech.
 

Hostům konference jsme darovali příruční slovník 80 vybraných zkratek a výrazů, které jsme zachytli v komunikaci našich nejmladších kolegů. Můžete si jej zdarma stáhnout zde a dozvědět se, co znamená když někdo flexí, dissuje nebo vás ghostne
 

 

OKbase Day 2024: záznamy z přednášek 

Díky zpětné vazbě účastníků a jejich podrobnému hodnocení víme, že programové složení dne splnilo očekávání. Zveme vás ke zhlédnutí záznamů nejlépe hodnocených přednášek:
 
– doc. JUDr. Jakub Morávek, Ph.D. (62 minut)
 
– Vojtěch Klimeš (48 minut)
 
 
Záznam: Digitalizace v OKbase aneb živé ukázky, jak si zjednodušit práci v personálním/mzdovém oddělení pomocí dostupných funkcí OKbase už nyní
– Kamil Štanda (81 minut)
 
Tyto i zbývající záznamy najdete v kompletním playlistu zde
 

Citace z hodnocení účastníků

Jiří Charvát - za mě TOP, jsem ráda, že jste se ho odvážili pozvat znovu :-)


..Byla jsem unešena možností UFO (uživatelské formuláře) – zakládat zaměstnance prostřednictvím dotazníku rovnou do systému. Dále možnost napřímo komunikovat se státní správou z OKbase...

Letošní akce se mi velmi líbila po všech stránkách, předčila dokonce mé očekávání. Děkuji za vše.


Jinak to byl zatím asi nejpraktičtější OKBase den, a to i když se právníci v diskuzi moc na ničem neshodli:-)


Perfektní organizace akce, slovníček generace Z byl inspirující a varianta pro FoMo ... fotr out, matka out, tak ta mě extrémně pobavila.


Děkuji za informace, jak lépe nastavit OKbase a usnadnit si práci. Vítám možnost extra modulů pro větší využití OKbase.

Obsahově je velice přínosná akce a každý rok je to trochu jiné - loni praktické workshopy, letos panelová diskuse, takže účastníci se vždy mají na co těšit a odnášejí si spoustu informací a zážitků - teda aspoň já to tak vnímám. A samozřejmě vtipné vstupy pana Charváta jsou neocenitelné. Už dlouho jsem se tak nenasmála :-)

Přínosem pro mne bylo vystoupení p. Štandy a p. Dr. Morávka. Pan Klimeš jako vždy velmi dobře informoval o budoucnosti OK.

Celkové hodnocení - za mě opravdu výborná akce, kdy mohu jednou do roka osobně potkat všechny, se kterými normálně komunikuji pouze elektronicky. 

Budu si pamatovat přednášku pana Klimeše, měla pro mě spád a byla nabitá informacemi právě tak, jak bych očekávala. Tedy – tohle již umíme a vypadá to asi takto – tohle umět chceme a představujeme si to asi takto :-).

Osobní dotazník, který nám nováčci mohou vyplnit online a data se propíší do systému. To je bomba. :)

Řečníci byli výteční, obsah sdělení byl pro mě nejdůležitější a velice přínosný, jelikož my bohužel využíváme bejsku na tak strašně malé procento a to, co jsem viděla na prezentaci pana Štandy se mi moc líbilo a já bych několik věcí u nás ráda změnila a dostala i do naší firmy

Obecně vítám jistou "neformálnost", kterou akci dává Jiří Charvát. Tento svěží formát jistě ocení celá řada účstníků. Co se týká odborných témat, tak stejně jako v minulém roce, všechny převyšuje Jakub Morávek - se svým přehledem a projevem, je radost takového člověka poslouchat. 

"Žijte dnes, neřešte, co bude zítra." Tato věta, která zazněla od naprosto skvostného Jakuba Morávka na téma legislativy DPP. Naprosto skvěle shrnula vše, co se se novely týká. 

Skvělá byla přednáška s panem Štandou, který nám ukázal nové způsoby, jak s OKbase pracovat. Přineslo nám to spoustu nových nápadů, jak to u nás dělat lépe...jednodušeji.

 

Výběr fotografií z OKbase Day 2024

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kompletní fotogalerii včetně fotokoutku si zobrazíte zde.
 
 

 


Zpět na výpis aktualit