MENU

Aktuality

Jakub Menšík je další tenisový teenager, kterého OKsystem podporuje

Novinky z OKsystemu

15. května 2024

S potěšením oznamujeme, že se společnosti OKsystem podařilo uzavřít dohodu o dlouhodobé spolupráci s Jakubem Menšíkem, velmi talentovaným českým tenistou.

Smlouva, platná až do roku 2026, navazuje na naši několikaletou podporu českého špičkového tenisu a jeho mladých nadějí. Naše angažmá v této oblasti započalo již v roce 2021 partnerstvím s tenisovým klubem PRECHEZA Přerov a v loňském roce pokračovalo uzavřením spolupráce s mladou tenisovou hvězdou Lindou Noskovou.

Jakub Menšík na sebe upozornil už jako šestnáctiletý finálovou účastí v juniorské soutěží Australian Open v roce 2022. Patří mezi světové talentované hráče do 20 let v projektu Next Gen. Letos postoupil do finále velkého ATP turnaje v katarském Dauhá, s ledovým klidem poráží takové hvězdy jako je Andy Murray, Gaël Monfils, Andrej Rubljov, Grigor Dimitrov, úspěšně reprezentuje Českou republiku v Davis Cupu a trvale se usadil ve stovce nejlepších světových tenistů. „Jakub reprezentuje to, čeho si v OKsystemu nejvíc vážíme: zanícení, poctivost a vytrvalost. Jeho úsilí a úspěchy na kurtu jsou inspirací nejen pro nás, ale i celou generaci mladých sportovců. Jsme hrdí, že ho můžeme podporovat a sledovat pokroky ve skvěle započaté tenisové kariéře. Přejeme Jakubovi pevné zdraví a věříme, že jeho úžasný sportovní příběh bude pokračovat dál směrem k výborným grandslamovým výsledkům," uvedl Martin Procházka, předseda představenstva OKsystemu, který jako vášnivý amatérský hráč má k tenisu osobní vztah.

Podporou hráčů jako je Jakub a Linda chceme zvýšit zájem veřejnosti o český tenis a povzbudit mladé lidi směrem k aktivnímu životnímu stylu. „Věříme, že spolupráce s Jakubem posílí povědomí o tenise jako o sportu s globálním přesahem a přinese oboustranné úspěchy. Jsme hrdí, že můžeme stát po boku Jakuba a Lindy a podporovat je na jejich cestě k vrcholu světového tenisu,“ doplnil Vítězslav Ciml, ředitel společnosti OKsystem.

Naše angažmá v tenisové sféře nekončí u podpory skvělých mladých hráčů. Od roku 2021 spolupracujeme s tenisovým klubem PRECHEZA Přerov a jsme generálním partnerem ankety a sportovní ceny OKsystem Zlatý kanár, která každoročně oceňuje nejlepší české tenisty a tenistky.

Jakub Menšík (*2005)
Jakub se v tenisu prosadil již v mladém věku. V roce 2024 dokončuje středoškolské vzdělání a díky distanční výuce se mu daří skloubit studijní aktivity s tenisovou kariérou. Tato oddanost akademickému i sportovnímu úsilí zdůrazňuje jeho pozoruhodnou disciplínu a všestrannost. Na začátku své kariéry dosáhl úspěchů jako junior, když se dostal v roce 2022 na Australian Open do finále chlapecké dvouhry. Jeho zdatnost na tenisovém kurtu a neustálý sportovní pokrok byly hlavními faktory během jeho mládí. Jakuba trénuje Tomáš Josefus, zkušený trenér a bývalý hráč z Česka, který přispívá k neustálému rozvoji a úspěchům Jakuba v tomto sportu.


Zpět na výpis aktualit